Akademik Danışmanlık

Tez, yayın ve makale süreçlerinizde yanınızdayız. Akademik ve istatistiksel uzmanlıklarımızla başından sonuna kadar size destek oluyoruz.

Çalışma Kurgusu

Tez, yayın ve makale çalışmalarınızda en önemli nokta çalışmanın kurgusudur. Nasıl yapacağımızı belirlemezsek veriyi topladıktan sonra büyük sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bunun önüne geçmek için beraber tüm süreçlerinizi belirliyoruz.

Çalışmanın amacını, kısıtlılıklarını, hipotezleri, evren ve örneklemeni, kullanıcak ölçekler, soru hazırlama, kullanılacak yöntemleri gibi hususları beraber belirliyoruz. Çalışmalarımızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş oluyoruz.

Doğru İstatistiksel Test Seçimi

Çalışmalarımızda en kritik nokta doğru istatistiksel teknikleri uygulamaktadır. Yanlış test seçimi sonuçları değiştirebiliceği gibi yanlış hipotezleri savunmamısı da neden olabilir.

Bu konuda uzmanlığımızla;

-İlk önce hipotezlerimiz doğru kuruyor, verilerimizin tanımlayıcı istatistiklerini hesaplıyoruz.

-Daha sonra verilerimizin normallik dağılımlarını bakarak, parametrik test veya non-parametrik testleri belirliyoruz.

-En son ise test sonucu elde ettiğimiz “p değerlerini” beraber yorumlayarak, sonuçlar aralarındaki farklılığı anlıyoruz.

Bu şekilde en doğru testleri kullanarak kaliteli çalışmalara imza atıyoruz.

Raporlama ve Yorumlama

Buraya kadar noktalar önemlidir ama çalışmalarda en sık karşılaşılan sonuçların okunması ve yorumlanmasıdır. Bu konuda size analiz sonuçlarınızı word ortamında teslim ediyoruz. Her sonucu tabloda gösteriyor ve sonuçları herkes tarafından kolay anlaşılabilecek bir şekilde yorumluyoruz.

Çalışmanızı teslim size teslim ettikten sonra bağımız bitmiyor. Anlamadığınız ve sormak istediğiniz bir yer olursa 7/24 bize ulaşıp ve ücretsiz hizmet alabiliyorsunuz.

İletişim bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım.

 

0850 885 3409 veya 0539 778 04 46 numaralı
telefonlardan ulaşabilirsiniz.